Graduota mediena

C24 Graduota mediena

C24 Graduota mediena

    UAB „Rūdiškių mediena“ yra sertifikuota gaminti medienos produkciją, graduotą pagal BS EN 14081-1:2005 standarto reikalavimus.

Šio standarto nuostatai statybinę medieną pagal jos stiprumines savybes skirsto į atitinkamas klases, turinčias panašias stiprumo ir mechanines charakteristikas, pavyzdžiui, C14, arba tvirtesnę – C24 grupę.

C klasės yra naudojamos visose Europos Sąjungos šalyse.

Dažna graduotos medienos paskirtis – nešančios medinės konstrukcijos. Kai produkcijai numatoma pastovi ir didelė apkrova, stiprumas yra esminis kriterijus ir reikalavimas.

Medienos tvirtumas priklauso nuo daugelio dalykų ir todėl skirtingų lentų stiprumo rodiklis gali labai skirtis. Kad būtų užtikrintas saugumas ir atitikimas standartams, turi būti patikrintos statybinės medienos stipruminės savybės.

Statybinės medienos stiprumo klasė įvertinama specialiais prietaisais arba vizualiniu būdu.

Rūšiuojant pastaruoju būdu atsižvelgiama į nustatytus gradavimo kriterijus, pavyzdžiui, šakų skaičių ir dydį, medienos pluošto kryptį (kampą), plyšius ir kt.

Mūsų įmonė turi licenciją atlikti vizualinį stipruminį medienos produkcijos gradavimą pagal INSTA142 ir priskirti jai C14, C18, C24 ir C30 stiprumo klases.

Vizualinį rūšiavimą atliekantis darbuotojas privalo būti atitinkamai kvalifikuotas ir turėti tai patvirtinančią licenciją.

Kiekvienas graduotas produkcijos vienetas (lenta, tašas ir kt.) pažymimas atitikimo CE ir BS EN 14081-1:2005 antspaudu, kuriame nurodomas gamintojas ir jo identifikavimo numeris, stiprumo klasių standartas ir atitinkama klasė, medienos rūšis, vizualinio rūšiavimo standartas (žr. pavyzdį dešinėje).