Graduota mediena

C24 Graduota mediena

C24 Graduota mediena

    UAB „Rūdiškių mediena“ yra sertifikuota gaminti medienos produkciją, graduotą pagal BS EN 14081-1:2005 standarto reikalavimus.

Šio standarto nuostatai statybinę medieną pagal jos stiprumines savybes skirsto į standartizuotas stiprumo klases, pavyzdžiui, C14, arba tvirtesnę – C24 grupę.

C klasės yra naudojamos visose Europos Sąjungos šalyse.

Mūsų įmonė turi licenciją atlikti vizualinį stipruminį medienos gradavimą pagal INSTA142 ir priskirti jai C14, C18, C24 ir C30 stiprumo klases.

 

Dažna graduotos medienos paskirtis – svorį nešančios medinės konstrukcijos. Kai produkcijai numatoma pastovi ir didelė apkrova, stiprumas yra esminis reikalavimas.

Medienos tvirtumas priklauso nuo daugelio dalykų ir todėl net vienodų matmenų lentų stiprumas gali labai skirtis. Siekiant užtikrintas saugumą ir atitikimą standartams, turi būti patikrintos statybinės medienos stipruminės savybės.

Statybinės medienos stiprumo klasė įvertinama specialiais prietaisais arba vizualiniu būdu.

Rūšiuojant vizualiniu būdu kiekviena lenta įvertinama pagal nustatytus gradavimo kriterijus, pavyzdžiui, šakų skaičių ir dydį, medienos pluošto krypties nukrypimą (kampą), plyšius ir kt.

Kiekvienas graduotos medienos produkcijos vienetas (lenta, tašas ir kt.) pažymimas atitikimo CE ir BS EN 14081-1:2005 antspaudu, kuriame nurodomas gamintojas ir jo identifikavimo numeris, stiprumo klasių standartas ir atitinkama klasė, medienos rūšis.